Frezowanie CNC drewna

Frezowanie CNC drewna
Frezowanie CNC drewna

Frezowanie CNC drewna

Usługi CNC w drewnie  charakteryzuje precyzyjna obróbka materiałów takich jak drewno, sklejka, MDF, HDF, HPL oraz niektórych tworzyw w celu uzyskania określonego, wcześniej zaprojektowanego kształtu. Powtarzalność i idealne dopasowanie elementów pozwala na długofalowe zaplanowanie produkcji takich wyrobów jak na przykład fronty meblowe, meble, panele na ścianę czy niepełne przepierzenia często wykorzystywane we wnętrzach z aneksami kuchennymi oraz przestrzeniach biurowych. Frezowanie CNC drewna pozwala także na realizację indywidualnych projektów w pojedynczych egzemplarzach. Tworzenie materiałów reklamowych frezarką numeryczną takich jak szyldy, drewniane gadżety, napisy, logo ze sklejki czy drewna umożliwia spersonalizowanie i idealne dostosowanie gotowego wyrobu do Twoich wymagań i potrzeb. Z nami stworzysz też unikatowe panele ścienne, meble kuchenne, ramy do obrazów czy ozdobne listwy.

Jeżeli szukasz wykonawcy swojego nieszablonowego projektu, to zapraszamy do kontaktu z naszą stolarnią. 

Materiał: naturalne drewno, sklejka, fronty meblowe MDF, płyty HDF, HPL oraz inne materiały drewnopochodne

Wymiary naszego stołu roboczego do 2500 mm, szerokość do 1350 mm, grubość materiału do 90 mm.

Wykończenie powierzchni CNC frezowanych, wycinanych | olejowosk , natura i lakier: super mat, mat, satyna, połysk.

Frezowanie CNC w drewnie

Obróbka drewna i materiałów drewnopochodnych przy pomocy Frezarki CNC, to precyzja i dokładność każdego zdefiniowanego komputerowo elementu. Ponieważ frezowanie drewna, płyt mdf często wymaga użycia dedykowanego do określonego kształtu frezu, to nasza maszyna używa podczas pracy frezów do cięcia, wiertła do wiercenia otworów, pił do precyzyjnego cięcia itp. Taka metoda obróbki CNC gwarantuje frezowanie w drewnie niestandardowych kształtów, detali i elementów dając szerokie pole do popisu dla wyobraźni projektanta.

Frezowanie liter w drewnie
Frezowanie liter w drewnie
Frezowanie ramek i liter w drewnie
Frezowanie ramek i liter w drewnie

Pole robocze naszej maszyny – plotera wynosi: 250 cm długości, 135 cm szerokości i 9 cm wysokości. Frezowanie w drewnie możesz uzupełnić o grawer. Aby uatrakcyjnić swój wyrób możesz na jego powierzchni grawerować laserowo dowolną kompozycję czy logo. Profesjonalne frezowanie przedmiotów z drewna doskonale wpisuje się w potrzeby branży reklamowej i meblowej. Wycinanie w drewnie przy pomocy frezów niewielkich elementów o skomplikowanej formie, dzięki komputerowemu rozplanowaniu układu, pozwala zaoszczędzić materiał i czas potrzebny na wykonanie zlecenia.

Etapy procesu CNC w obróbce drewna

Proces CNC w obróbce drewna składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem jest zaprogramowanie maszyny CNC poprzez stworzenie modelu 3D lub 2D elementu, który ma zostać wyprodukowany. Następnie, na podstawie tego modelu, definiuje się ścieżki narzędzi i parametry cięcia. Po odpowiednim przygotowaniu maszyny i materiału drewnianego, rozpoczyna się proces obróbki, w którym narzędzia CNC precyzyjnie wykonują zadane operacje. Na koniec, po zakończeniu obróbki, następuje etap wykończenia, który może obejmować polerowanie, szlifowanie lub malowanie wyprodukowanego elementu.

Frezowanie i wycinanie frontów meblowych

Fronty frezowane drewniane do mebli

Fronty frezowane drewniane

Fronty frezowane drewniane

Usługi z zakresu frezowania drewna w technologii CNC są niezwykle pomocne podczas produkcji niestandardowych form, napisów reklamowych czy paneli ażurowych. Idealnie sprawdzają się do tworzenia otworów, rowków czy żłobień o różnym kącie nachylenia. Ze względu na fakt ciągłej pracy maszyny, generuje ona oszczędność czasu, a co za tym idzie skraca czas oczekiwania na realizację zlecenia. Dodatkowo nie wymaga zaangażowania wielu pracowników.

Bardzo często frezowanie CNC wykorzystywane jest do tworzenia spersonalizowanych frontów ramkowych w drewnianych meblach kuchennych, łazienkowych, szafkach RTV i innych.

Fronty frezowane dębowe

W związku z zachowaniem niezmiennej, wysokiej jakości produktu frezowanego, obróbka materiału takiego jak fronty meblowe, kuchenne doskonale  sprawdza się na takich urządzeniach jak CNC.

Fronty frezowane z dębu doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, również w łazience.

Boazeria angielska z litego drewna czy MDF na wymiar? Niewątpliwie, idealnie skrojona, dopracowana w najmniejszych szczegółach ozdoba ścian w formie stylowej lub nowoczesnej boazerii, podniesie walory użytkowe i estetyczne pomieszczenia. Wykonamy ją w krótkim czasie w naszej stolarni.

Fronty frezowane dębowe do kuchni i łazienki.

Fronty frezowane dębowe

Fronty frezowane ryflowane z drewna, sklejki, MDF

Rowki we frontach meblowych i kuchennych tworzą obecnie modne i poszukiwane przez klientów powierzchnie ryflowane. Obróbka drewna CNC pozwala na dowolne ułożenie wzoru ryflowanych powierzchni: poziomo, pionowo, po skosie. Nasz park maszynowy pozwala na uzyskanie idealnego odwzorowania Twojego projektu i jego powtarzalność bez utraty jakości. Usługi w zakresie CNC pomimo wykorzystania różnych gatunków drewna zawsze stoją na najwyższym poziomie bez względu na zamówioną ilość. Korzystanie z wielu frezów do drewna, sklejki, mdf  daje możliwość stworzenia nawet najbardziej skomplikowanych wzorów ryflowanych.

Fronty ryflowane dębowe
Fronty ryflowane dębowe
Fronty ryflowane drewniane
Fronty ryflowane drewniane

Panele dekoracyjne ażurowe na ścianę i meble

Jesteśmy w stanie zrealizować usługi frezowania CNC drewna i wycinania CNC w drewnie niewielkich elementów ozdobnych wycinanych z drewna które możesz nakleić na front mebla aby nadać mu indywidualny charakter i trójwymiarowy efekt. Jeżeli poszukujesz oryginalności i nie zadowala Cię masowa produkcja, to takie ornamenty wykonane zgodnie z indywidualnym projektem, uczynią Twój mebel niepowtarzalnym i unikatowym. Grawerowanie w drewnie przy użyciu lasera jeszcze mocniej podkreśli jego wyjątkowość i nietuzinkowość. Panele ażurowe na meble, to bez wątpienia interesująca opcja prostego upiększenia każdego wnętrza lub podkreślenia jego szczególnego charakteru. 

Ponieważ CNC do drewna posiada tak wiele możliwości, to często wykorzystujemy właściwości Computer Numerical Control do tworzenia za pomocą frezowania paneli na ścianę. Frezowanie drewna CNC lub innych materiałów drewnopochodnych poprzez dokładne tworzenie frezarką skomplikowanych struktur, linii biegnących w różnych kierunkach, daje niesamowite efekty. Zaawansowane wycinanie i frezowanie wykorzystujemy przy produkcji paneli dekoracyjnych na ścianę. Możesz je również wykorzystać w celu stworzenia oryginalnej zielonej ściany – urban jungle w swojej przestrzeni. 

Zalety frezowania w drewnie

Oferowane przez nas usługi obróbki CNC drewna przeznaczone są zarówno profesjonalistów, jak i hobbystów zajmujących się pracą w drewnie. Oto niektóre z głównych zalet:

Zwiększona produktywność

➤ CNC 2d przyspieszają proces obróbki drewna, co prowadzi do zwiększonej produktywności. Maszyny do cięcia drewna działają szybko i efektywnie, dzięki czemu można wykonać większą ilość zadań w krótszym czasie. To szczególnie istotne w przypadku dużych produkcji, gdzie czas jest cenny.

Indywidualne i niestandardowe projekty

➤ Tworzenie niestandardowych, spersonalizowanych projektów. Dzięki programowalnym narzędziom i możliwościom frezowania, można tworzyć unikalne wzory, loga, napisy i inne elementy, które odpowiadają indywidualnym preferencjom i potrzebom klientów. To idealne rozwiązanie dla osób poszukujących czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Optymalne wykorzystanie materiału

➤ Jednym z atutów precyzyjnego frezowania drewna jest optymalne wykorzystane materiału. Minimalne straty i odpady ponieważ urządzenie jest zaprogramowane tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń roboczą i zminimalizować marnotrawstwo. Ma to pozytywny wpływ zarówno na środowisko, jak i na koszty produkcji.

Możliwość realizacji skomplikowanych projektów

➤ Dzięki precyzji, można realizować skomplikowane projekty, które wymagają precyzyjnych wycinanek, detali lub zaawansowanych kształtów. Tworzenie złożonych wzorów, krzywych i wybrzuszeń, nie stanowi dla naszych urządzeń problemu.

Zapraszamy do współpracy w zakresie profesjonalnych usług CNC takich jak frezowanie MDF, sklejki i niektórych tworzyw sztucznych, wycinanie otworów i cięcie CNC w drewnie, grawerowanie laserowe elementów dekoracyjnych w różnych rodzajach drewna. W naszej stolarni możemy dla Ciebie frezować i wycinać oraz wypalać laserem dowolne powierzchnie drewniane i drewnopochodne. Jeśli chcesz otrzymać wycenę swojego projektu skorzystaj z poniższego formularza i wyślij swoje zapytanie. 

PODAJ PARAMETRY I POZNAJ CENĘ frezowania CNC

    1. Surowy2. Przygotowany pod olejowanie3. Olejowosk4. Lakierowany

    Jeśli posiadasz, załącz plik z Twoim projektem (format pliku: pdf, svg, dxf, dwg):