Grawerowanie laserowe drewna

Grawerowanie laserowe drewna CNC
Grawerowanie laserowe drewna

Grawerowanie laserowe drewna

Grawerowanie laserem CNC pozwala na precyzyjne odwzorowanie Twojego logo czy dowolnej grafiki na litym drewnie: dąb, orzech, jesion, sosna, dąb, buk, sklejka, mdf czy materiałach drewnopochodnych. Moc lasera można również wykorzystać do znakowania, tworzenia napisów, personalizacji produktów. Technologia laserowa używa wiązki aby wypalać na powierzchni drewna żądany wzór w skali szarości. Obróbka drewna na CNC, to profesjonalny, precyzyjnie przygotowany grawer wysokiej jakości w dobrej rozdzielczości. Jeśli zależy Ci na oddaniu najdrobniejszych detali, dobrej widoczności szczegółów projektu, to wyniki grawerowania laserem CO2 spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Technologia laserowa do obróbki drewna dzięki której możesz wygrawerować logo firmy, dowolny napis, kod produktu czy skomplikowaną grafikę, podczas pracy maszyny nie wytwarza wiórów.

Wypalanie laserem w drewnie - produkcja seryjna

Zautomatyzowanie procesów cięcia i grawerowania w drewnie za pomocą lasera, pozwala zaplanować i ustawić produkcję seryjną dowolnej ilości elementów. Optymalizacja, wybór dowolnego rodzaju drewna czyni z oferty laserowego grawerowania atrakcyjną propozycję dla masowej produkcji. Prędkość grawerowania jest uzależniona od wielkości wypalanego elementu i zagęszczenia, intensywności rysunku.

Grawerowanie laserowe w drewnie pozwala obrabiać dowolne gatunki drewna o różnej twardości. Laser CO2 za pomocą wiązki laserowej nanosi na powierzchnię sklejki, drewna czy innych materiałów takich jak mdf, precyzyjny i wytrzymały rysunek polegający na wykonaniu zagłębień w opracowywanym materiale. Ponieważ jest to ingerencja w strukturę naturalnego drewna, to uzyskany tą metodą efekt jest wyjątkowo trwały i idealnie odzwierciedla projekt przygotowany w wersji elektronicznej.

Wypalanie w drewnie na potrzeby produkcji seryjnej rozpoczynamy od przygotowania kilku wersji roboczych prototypu. Po akceptacji grawerunku i zaprogramowaniu mocy lasera oraz ustaleniu rodzaju materiału i jego grubości, możemy przystąpić do projektowania i zaplanowania schematu rozkładu elementów. W przypadku usługi masowej grawerowanie drewna, mdf czy innych materiałów drewnopodobnych powoduje, że cena usługi jest dużo niższa niż w przypadku pojedynczych zleceń. W celu uzyskania szczegółowej wyceny skorzystaj z naszego formularza, lub skontaktuj się telefonicznie.

Zadzwoń aby otrzymać aktualną wycenę graweru

Co można grawerować?

Laserowy grawer możesz zastosować na powierzchni drewna, mdf, sklejki, płyt HDF, HPL oraz innych materiałach drewnopochodnych.

Grawer w drewnie to metoda która idealnie sprawdza się przy nanoszeniu dowolnych graficznych elementów czy napisów na powierzchnie płaskie oraz przedmioty. Dzięki systemom laserowym CNC możesz uzyskać przedmiot z osobistym motywem, oznaczyć swój produkt, podnieść walory estetyczne towaru lub stworzyć unikatowy egzemplarz według Twojego projektu. Grawerowanie drewna za pomocą lasera wiąże się z powstawaniem na  powierzchni materiału wypalonych rowków o różnej gęstości. Jest to trwały proces ingerencji w materiał.

Grawerować laserowo można zarówno powierzchnie płaskie jak i drewniane przedmioty różnej wielkości. Obszar roboczy naszej maszyny CNC grawerującej do drewna wynosi: 250 cm długości, 135 cm szerokości i 9 cm wysokości. 

Gdzie stosować precyzyjne grawerowanie laserem CNC?

Grawerowanie laserowe CNC w drewnie
Grawerowanie laserowe CNC w drewnie
 • Wykonanie zagłębień na powierzchni drewna liściastego czy iglastego metodą grawerowania laserowego możesz wykorzystać do oznaczenia swojej produkcji firmowym znakiem – logo.
 • Tworzenie elementów reklamowych z wizerunkiem Twojej firmy dla klientów.
 • Numeracja seryjna, kody czy numer partii produkcyjnej.
 • Na trofeach dla zwycięzców zawodów, konkursów lub jako dedykacja na nagrodach pracowniczych.
 • Laserowe grawerowanie na drewnie spersonalizowanych upominków, produktów okolicznościowych.
 • Laserowy odcisk, numer, nazwa, grafika, logo na opakowaniach produkcyjnych z różnych gatunków drewna np. skrzynkach drewnianych na wino, pojemnikach, szkatułkach.
 • Identyfikator dla zwierząt.
Laserowe grawerowanie w drewnie
Grawerowanie laserowe w drewnie dębowym zgodnie z projektem klienta. Wymiary: 500 mm x 400 mm.
Wykonanie - CNC. Wyjątkowa trwałość, wysoka odporność na temperaturę, długowieczność. Idealny sposób na sygnowanie swoich produktów, wykonanie prototypu czy unikatowego prezentu dla bliskiej osoby. Doskonałe odwzorowanie, bez nadpaleń krawędzi, wierne oddanie każdego szczegółu, kształtu i linii.
Możliwość wykonania graweru na niewielkich kilkucentymetrowych powierzchniach oraz dużo większych formatach. Idealna metoda do tworzenia gadżetów promocyjno - reklamowych Twojej firmy.
Grawer laserowy w drewnie
Grawer laserowy w drewnie

Laserowe grawerowanie drewna pojedynczych sztuk 

Lite drewno i jego pochodne jest doskonałym materiałem do grawerowania drewna o grubości maksymalnej do 90 mm. W zależności od parametrów zlecenia, wielkości i ilości egzemplarzy oraz rodzaju materiału ustalana jest wartość końcowa zlecenia. Zazwyczaj grawerowanie materiału za pomocą lasera realizujemy dla większej ilości produktów, ale istnieje również możliwość wykonania w naszej stolarni pojedynczych egzemplarzy. Z uwagi na dodatkowy czas potrzebny do przygotowania pliku wyjściowego, czas oczekiwania na gotowy produkt, ustalany jest indywidualnie. W przypadku grawerowania niewielkich ilości lub pojedynczych modeli, skorzystaj z kontaktu mailowego lub telefonicznego. 

PODAJ PARAMETRY I POZNAJ CENĘ Grawerowania

  1. Surowy2. Przygotowany pod olejowanie3. Olejowosk4. Lakierowany

  Jeśli posiadasz, załącz plik z Twoim projektem format pliku: pdf, svg, dxf, dwg):