Schody drewniane wewnętrzne

schody-z-drewna

SCHODY DREWNIANE WEWNĘTRZNE

Budujesz dom, urządzasz lub remontujesz mieszkanie? Marzysz o pięknych, bezpiecznych i wygodnych schodach? Dobrze trafiłeś!

Jesteśmy producentem wszelkiego rodzaju schodów drewnianych. Wykonujemy schody policzkowe, schody półkowe, schody na beton, schody dywanowe, schody grzebieniowe, schody z wangą i wiele innych. Podstopnie, schody zabiegowe i spoczniki. Do tego oczywiście balustrady schodowe. Wszystkie schody drewniane wykonujemy najczęściej z drewna dębowego lub jesionowego. A wszystko to w najwyższej jakości wykonania!

Materiał i klasa drewna

Oferujemy schody dębowe i jesionowe dostępne w dowolnych długościach, szerokościach i grubościach, Standardowy wykonujemy je w klasie pierwszej A/B oraz Rustyk B/C

Barwienie i zabezpieczanie

Nasze schody drewniane wewnętrzne barwimy na dowolny kolor oraz zabezpieczamy najwyższej jakości produktami. Według Państwa życzenia możemy zabezpieczyć je poprzez olejowanie jak i lakierowanie.

ZOBACZ OFERTĘ NASZYCH SCHODÓW DREWNIANYCH

SCHODY DREWNIANE WEWNĘTRZNE

Starannie wykonane wewnętrzne schody drewniane łączą wygodę użytkowania z korzystnym zagospodarowaniem przestrzeni. Są klasyką doskonale prezentującą się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Drewno zapewnia lekkość konstrukcji i dużą trwałość. Schody drewniane dębowe jak również schody drewniane jesionowe idealnie komponują się z wszelkiego rodzaju aranżacjami, nie ograniczając wolnej przestrzeni i pasują do każdego pomieszczenia . Niżej przedstawiamy różne rodzaje i typy wewnętrznych schodów drewnianych których jesteśmy producentem i które znajdują się w naszej ofercie.

Schody drewniane półkowe | Blatydebowe24.pl

SCHODY DREWNIANE WEWNĘTRZNE – KSZTAŁT I LICZBA BIEGÓW

Ze względu na kształt i liczbę biegów, schody wewnętrzne drewniane mogą być podzielone na różne rodzaje. Każdy z tych rodzajów posiada swoje charakterystyczne cechy i wyróżnia się na tle pozostałych. Wyróżnia się między innymi schody proste a także schody dwubiegowe. Każdy z tych rodzajów schodów posiada swoją unikalną funkcjonalność, estetykę oraz sposób ułożenia stopni.

1. Schody proste jednobiegowe

Schody drewniane jednobiegowe | blatydebowe24.pl

to najprostszy i najczęściej spotykany rodzaj schodów. Charakteryzują się one tym, że składają się z jednego biegu, który prowadzi prosto od dolnej do górnej kondygnacji budynku. Schody tego typu są idealne dla małych przestrzeni i pomieszczeń, w których nie ma wystarczająco miejsca na bardziej skomplikowane modele. Schody proste jednobiegowe są łatwe w montażu, zapewniają bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz są dostępne w różnych wzorach i gatunków drewna.

2. Schody dwubiegowe skrętne o 90 stopni ze spocznikiem

Schody drewniane dwubiegowe ze spocznikiem | blatydebowe24.pl

to popularny rodzaj schodów, który charakteryzuje się zmianą kierunku biegu schodów o 90 stopni. W miejscu, gdzie schody skręcają, umieszcza się spocznik, czyli półpiętro, na którym można zrobić sobie przerwę lub przejść na inny poziom budynku. Schody tego typu mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najczęściej wybierane są schody drewniane ze względu na ich naturalny i ciepły wygląd. Dzięki temu schody te doskonale pasują do wnętrz w stylu klasycznym lub rustykalnym. Montaż schodów dwubiegowych o 90 stopni ze spocznikiem wymaga większej precyzji i dokładności niż w przypadku schodów prostych, ale odpowiednio wykonane schody zapewniają bezpieczeństwo i wygodę użytkowania przez długie lata.

3. Schody dwubiegowe skrętne o 90 stopni ze stopniami zabiegowymi

Schody drewniane dwubiegowe ze stopniami zabiegowymi | blatydebowe24.pl

to podobny typ schodów, ale zamiast spocznika posiadają stopnie zabiegowe, które pozwalają na zmniejszenie wymiarów schodów i oszczędność miejsca. Stopnie zabiegowe to stopnie, które wykonane są w kształcie łuku, dzięki czemu udało się zmniejszyć wymiary. Schody dwubiegowe skrętne o 90 stopni ze stopniami zabiegowymi to popularne rozwiązanie ze względu na ich estetykę i funkcjonalność. Są one łatwe do montażu i zapewniają wygodne użytkowanie w domach o ograniczonej przestrzeni. 

4. Schody dwubiegowe skrętne o 180 stopni ze spocznikiem

Schody drewniane dwubiegowe ze spocznikiem | blatydebowe24.pl

to schody, które składają się z dwóch biegów połączonych spocznikiem, ale pod kątem 180 stopni. Taki typ schodów zajmuje więcej miejsca niż schody skrętne o 90 stopni, ale pozwala na płynne połączenie dwóch poziomów. Są stosunkowo łatwe w montażu i zapewniają wygodne użytkowanie. 

5. Schody dwubiegowe skrętne o 180 stopni ze stopniami zabiegowymi 

Schody drewniane dwubiegowe ze stopniami zabiegowymi | blatydebowe24.pl

to schody, które składają się z dwóch biegów połączonych stopniami zabiegowymi, ale pod kątem 180 stopni. Ten typ schodów jest najbardziej skomplikowany w wykonaniu i montażu, ale pozwala na znaczne zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu. Stopnie zabiegowe są tutaj kluczowe, ponieważ pozwalają na zmniejszenie wymiarów schodów, ale jednocześnie wymagają precyzyjnego wykonania.

 SCHODY DREWNIANE NA BETON

Schody betonowe posiadają najważniejszą zaletę: są bardzo mocne i stabilne. Ich wadą jest jednak brak walorów estetycznych. Dlatego coraz częściej stosuje się obłożenie betonowej wylewki drewnem, co znacznie ociepla wygląd i sprawia, że upodabniają się do wewnętrznych schodów drewnianych. Istnieją dwa ich warianty:

 • schody klasyczne popularnie zwane schodami na beton – posiadają nosek, który jest wysunięciem stopnia względem podstopnia. Nosek zwiększa powierzchnię stopnia znacząco podnosząc komfort użytkowania schodów,
 • schody dywanowe drewniane – stopnice przymocowuje się do betonowych stopni za pomocą kołków. Z podstopnicami łączy się je metodą pióro-wpust lub wsuwa we frezowane rowki stopnicy. Stopnie w schodach dywanowych nie posiadają noska przez co tworzą z podstopniami efekt „spływającego” jednolitego dywanu.
Schody na beton KLASYCZNE
Schody na beton dywanowe

DREWNIANE SCHODY SAMONOŚNE

Główną cechą schodów drewnianych samonośnych jest zastosowanie konstrukcji nośnej, na której osadzone są stopnie. Konstrukcja nośna może być wykonana z różnych materiałów, takich jak drewno lub metal.. Schody drewniane samonośne charakteryzują się wysoką wytrzymałością i stabilnością, co wynika z faktu, że konstrukcja nośna jest zaprojektowana tak, aby utrzymać ciężar ludzi wchodzących i schodzących po schodach oraz obciążenia przenoszone przez stopnie. Dzięki temu schody drewniane samonośne są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne i eleganckie, co czyni je popularnym wyborem we wszystkich rodzajach wnętrz. Schody drewniane samonośne są wyborem, który łączy wytrzymałość i estetykę, a także stanowi wartościową inwestycję w długoterminową jakość wnętrza. Schody samonośne drewniane znajdują swoje zastosowanie we wszystkich rodzajach wnętrz.

Główne typy schodów drewnianych samonośnych:

Schody drewniane policzkowe – konstrukcja nośna to dwie belki zwane wangami. Stopnie osadzone są w wyfrezowanych gniazdach. W ten sposób otrzymuje się konstrukcję stabilną i odporną na ugięcia. Schody policzkowe mogą być pełne lub ażurowe, czyli bez podstopnic.
Schody grzebieniowe znane również jako schody osiodłane – różnią się od policzkowych sposobem połączenia stopni z wangą. Wycinana jest ona na kształt charakterystycznego grzebienia z miejscami, na których osadzane są stopnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeksponowane zostają krawędzie stopni.
Schody policzkowo-osiodłane – łączą walory schodów osiodłanych i policzkowych. Wanga z wpuszczonymi w nią stopniami montowana jest do ściany. Policzek grzebieniowy znajduje się natomiast po wewnętrznej stronie schodów.
Schody półkowe znane również jako schody wiszące– dzięki swojej oryginalnej konstrukcji sprawiają wrażenie zawieszonych w powietrzu czyli schodów lewitujących. Metalowa konstrukcja, na której osadzane są stopnie, montowana jest wprost do ściany i maskowana tynkiem. Taki system montażu tworzy efekt schodów samonośnych, wychodzących wprost ze ściany.

Stopnie w schodach tego typu, tak jak i w przypadku schodów na beton, mogą przybierać formę stopni z noskiem gdzie podstopień jest cofnięty względem stopnia, stopni ażurowych (bez podstopni) lub stopni dywanowych gdzie podstopień kończy się na równo ze stopniem.  

DREWNIANE SCHODY DO DOMU – JAKIE SĄ ICH GŁÓWNE ZALETY?

Istnieje wiele korzyści z posiadania w domu schodów wykonanych z drewna.

 • Wygląd – Drewniane schody posiadają klasyczny i elegancki wygląd, który bez wątpienia doda wartości do Twojego domu. Schody takie pasują praktycznie do każdego wnętrza, nie ważne czy będzie to wnętrze nowoczesne, loftowe czy wykonane w stylu klasycznym.
 • Zdrowie – drewno to najbardziej przyjazny dla człowieka materiał
 • Trwałość – bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia
 • Łatwość w utrzymaniu czystości – wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką nasączoną najlepiej specjalnym środkiem do powierzchni drewnianych

 

Projektując wygodne schody drewniane, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych zasad, takich jak:

 • Kąt nachylenia schodów: najlepszy kąt nachylenia schodów wynosi około 30-35 stopni. Kąt ten zapewnia odpowiednią stabilność i wygodę podczas wchodzenia i schodzenia po schodach.
 • Wysokość stopnia: wysokość stopnia powinna wynosić od 16 do 18 cm, co zapewnia optymalne warunki dla stopy podczas wchodzenia na schody. Zbyt wysokie stopnie mogą powodować zmęczenie nóg, natomiast zbyt niskie mogą prowadzić do nieprawidłowego ułożenia stopy na stopniu.
 • Głębokość stopnia: głębokość stopnia powinna wynosić od 28 do 32 cm. Optymalna głębokość zapewnia stabilność i wygodę podczas wchodzenia i schodzenia po schodach, a także minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się.
 • Symetria: stopnie powinny być symetryczne, co oznacza, że wszystkie powinny mieć taką samą wysokość i głębokość. W przypadku niesymetrycznych stopni, osoba wchodząca na schody może się potknąć lub stracić równowagę.
 • Oświetlenie: schody powinny być odpowiednio oświetlone, aby zapobiegać wypadkom i ułatwić wchodzenie i schodzenie po schodach, zwłaszcza w nocy.

Wszystkie te zasady mają kluczowe znaczenie dla projektowania wygodnych i bezpiecznych schodów, które należy pamiętać będą służyły nam przez długi czas i będą estetycznym elementem wnętrza.

SCHODY WEWNĘTRZNE – SPRAWDŹ I WYBIERZ NASZ ASORTYMENT

Jako producent schodów oferujemy wiele rodzajów schodów drewnianych wykonanych z różnych gatunków drewna, przede wszystkim z dębu i jesionu:

• schody samonośne
• schody dębowe
• schody jesionowe
• nowoczesne schody drewniane

• schody drewniane na konstrukcji metalowej

oraz dodatkowo do każdego rodzaju schodów drewnianych

• tralki dębowe, poręcze do schodów, balustrady na schody oraz barierki na schody wewnętrzne wykonane z drewna, ze stali nierdzewnej lub czarnej i lakierowane proszkowo